KOLEKCE - Hodinky Junghans

HLAVNÍ MENU
Design Trade s.r.o.  | oficiální disrtibutor pro ČR
HLAVNÍ MENU
FIREMNÍ E-SHOP
Přejít na obsah
KOLEKCE JUNGHANS
KOLEKCE MAX BILL
Max Bill. Bauhaus. Je třeba říkat více? Ikona německého stylu Bauhaus. Tato legenda ve světe designu ovlivnila značku Junghans nejvíce. Max Bill byl malíř, architekt, sochař, prostě umělec celým svým životem. Studoval styl Bauhaus v letech 1927 - 1928 v Dessau a stal se spoluzakladatelem a později i rektorem školy Hochschule für Gestaltung (HfG) v Ulmu. Během jeho působení v Junghans vytvořil něco tak unikátního a nadčasové, že i dnes se jedná o bezpochyby jedny z nekrásnějších hodinek vůbec.

Styl Bauhaus byl založen v Německu v roce 1919. V těchto letech byl koncept tohoto stylu zcela nový a snažil se sloučit dohromady umění a řemeslnost. V roce 1925 se Max Bill  zúčastnil výstavy v Paříži. Tam uviděl budovy pavilonu od Le Corbusiera a byl zcela fascinován - nikdy předtím nic podobného neviděl. Bylo jasné, že se stane architektem a jeho životním stylem bude Bauhaus.

Od tohoto roku ho již styl Bauhaus nikdy neopustil a začala první spolupráce se značkou Junghans a to i proto, že dědeček Maxe Billa byl hodinář a Max měl tak k hodinkám hluboký vztah.

Max Bill věnoval zvláštní pozornost puristickému číselníku, který je plně v souladu s jeho funkcí. Základní myšlenka byla jednoduchost a redukce. Zřetelně zaoblené a bez jakýchkoli ozdob je značný nezávislý podpis umělce vyškoleného v Bauhausu - nejjasněji viditelný u čísla čtyři.

Zabývání se tématem času bylo pro Maxe Billa fascinující výzvou, která ho zaměstnávala po celá desetiletí. A tak díky tomu všemu existuje dnes ikona ve světě náramkových hodinek. Junghans kolekce max bill. Proč někde malým písmem? Protože samotný Max Bill kolekci označoval v rámci jeho uměleckého směru malým písmem. Nádherné, jemné, minimalistické v Bauhaus stylu hodinky z designem z 60. let. Číselníky jsou ve dvou provedení s maximálním důrazem na detail jako například dvojité tečky na 12 hodině (Junghans je první značka, která je použila). 3 atmosféry vodotěsnosti. Safírové sklíčko nebo plastové s vrstvou SICRALANU. Automatické hodinky nebo podkolekce chytrých hodinek SOLAR nebo MEGA. Chronografy. Typů je mnoho, ale jedno stále zůstavá. Krása, kterou Max Bill vytvořil, je nesmrtelná.
KOLEKCE MEISTER
Anton Ziegler, jeden z hlavních návrhářů hodinek pro značku Junghans, pracoval pro značku mezi léty 1930 až 1967. Mezi těmi roky vzniklo spoustu unikátních hodinek Junghans. Právě Ziegler je přezdívám jako otec kolekce Meister. Spolu s kolegou Max Schellerem dali vzniknout výjimečným modelům této specifické kolekce hodinek. Dnešní řada Meister je od roku 2011 interpretována moderním způsobem. Stále si však zachovává původní styl. Tří dimenzionální číselníky a opulentní styl, to je srdeční tradice pro Junghans.

Přes svou nejmodernější technologii je Meister MEGA velmi přesvědčivý svou klasickou estetikou. V kolekci najdete modelové řady Meister S, Meister Pilot nebo třeba výraznější Meister Driver. Každá modelová řada má svůj vlastní příběh a inspiraci svým vlastním světem. Poznejte je všechny.
KOLEKCE FORM
Kolekce Form hodinek Junghans kombinuje klasické jednoduché hodinky s moderním designem. Hodinky této kolekce jsou tak vhodné pro každodenní nošení. Číselník hodinek se třemi mini číselníky s konkávním tvarem je specifický pro tuto kolekci. Hodinky mají safírové sklíčko a zadní dýnko umožnuje pohled na automatický strojek například J800.2 s 38 hodiny rezervou chodu.

Mnoho modelových řad v této kolekci umožňuje široký výběr. od FORM A jako automatické hodinky, přes FORM C jako Chronoscope, tedy hodinky s chronografem, až po FORM MEGA, která krom úžasného designu v sobě kloubí i moderní technologie a hodinky této řady jsou rádie řízené a tedy i zcela přesné. Neměli bychom zapomenout ani na FORM WOMAN s kvartzovými strojky. Nádherné a jedinečné. Hodinky mají standardně 10 atmosfér vodotěsnosti a materiál pouzdra je z ušlechtilé oceli nebo třeba titanu s koženým řemínkem nebo i ocelovým mesh tahem.
KOLEKCE RADIO CONTROLLED & SOLAR
Věděli jste, že v 90. letech měl Apple a Jungnhans stejného designéra? Stačí říci jméno Hartmut Esslinger. Rádiem řízené hodinky způsobily revoluci v hodinářském průmyslu a Junghans si pro svůj design nevybral nikoho jiného než designéra Hartmuta Esslingera. Esslinger dosáhl světové slávy designem Apple MacIntosh, za jehož design získala jeho společnost FROG design ocenění Design roku v roce 1984. Se stejnou vášní dělal i hodinky Junghans. I dnes design MEGA 1 je stále popisován jako průkopnický a futuristický. Prostě impozantní!

V hodinkách Junghans kolekce Radio Contolled & Solar se kombinuje vícefrekvenční bezdrátová solární technologie s absolutní přesností a pohodlnými funkcemi, jako je věčný kalendář a automatické přepínání mezi letním a zimním časem. Tyto rádiem řízené hodinky jsou vybavené in-house Junghans strojkem a vysoce kvalitními materiály, jako je keramika, skleněné solární články a safírové sklíčko. Časová synchronizace je automatická nebo může být prováděna prostřednictvím aplikace Junghans MEGA. Hodinky Junghans kolekce Radio Controlled & Solar mají 21 měsíců rezervu chodu a příjem signálu je automatický pomocí transmiteru DCF77. Uspávací režím je po 72 hodin nečinnosti. Mnoho modelových řad v této kolekci umožňuje opět široký výběr. od Force Mega Solar přes Spectrum Mega Solar, Spectrum Dame až po Milano Mega Solar, které se opět svým decentním vzhledem blíží klasickým Junghans hodinkám z kolekce max bill. Nadčasové. Moderní a technologicky zajímavé.
© 2023 | Design Trade s.r.o.  | objednavky@dtgroup.cz | tel.:  +420 466 615 078
Návrat na obsah